zielona herbata

Zielona herbata w słoiku – nowa moda?

Zielona herbata

Ostatnio na sklepowych półkach zagościły szklane słoiki. W każdym większym supermarkecie na dziale z zastawą szklaną możemy je znaleźć. Jednak czy nadają się do spożywania herbaty? Zaraz się przekonamy gdzie zielona herbata może być przechowywana lub w czym podawana do spożycia.

Słoiki

Słoiki od lat kojarzą nam się z przechowywaniem żywności. Jednak od roku są zamiennikiem tradycyjnych szklanek. Ładny wygląd sprawił, że szklane słoiki stały się ciekawą kuchenną dekoracją. W przeciwieństwie do tradycyjnych szklanek, słoiki posiadają kolorowe wieczka oraz słomki, które czynią je bardziej atrakcyjne. Słoiki ze słomką idealne nadają się do spożywania napojów zimnych oraz gorących.

Herbata z kolorowego słoika

Codzienna zielona herbata wypijana z takiego kolorowego słoika to bardzo duża wygoda. Słoiki są wykonane z grubego szkła co powoduje, że zielona herbata nie wystygnie. Należy również dodać, że słoik posiada wieczko, które również chroni ciepłe napoje przed wystygnięciem. Poranna herbata typu english breakfast tea jest zdecydowanie łatwiejsza do wypicia. Słoik ten posiada słomkę. Dzięki niej możemy powoli i spokojnie popijać naszą herbatę bez poparzenia sobie języka. Zakręcany na wieczko słoik chroni nas przed poparzeniem oraz wylaniem herbaty darjeeling  na biurko, spodnie oraz komputer. Każda herbata czarna zostawia na kubku bądź filiżance osad. Picie herbaty ze słoika niweluje ten problem. Słoik po każdej herbacie łatwo się myje.

Herbata z imbirem

Rozgrzewająca herbata z imbirem podana w takim kubku bardzo ładnie wygląda. Sam słoik stanowi piękny element dekoracyjny. Dzięki przezroczystemu słoikowi możemy ładnie wyeksponować np. plasterki cytryny w herbacie. Taką herbatę możesz zaproponować swoim gościom podczas różnych zimowych imprez.  W wielu lokalach gastronomicznych i herbaciarniach serwuje się przeróżne herbaty świata w takich słoikach.  Należy również dodać, że słoik z wieczkiem jest bardzo tani.