Earl grey i inne herbaty aromatyzowane

Aromatyzowany earl grey

Coraz więcej osób dołącza w ostatnich latach do wielbicieli herbat. Zestawy herbat aromatyzowanych to popularny pomysł na prezent lub niezobowiązujący upominek bez okazji. Herbata jest chyba najbardziej uniwersalnym i bezproblemowym pomysłem na obdarowanie bliskiej osoby, przyjaciół czy koleżanki z pracy. Co więcej, oferta sklepów rozrasta się coraz szybciej, obecnie można znaleźć herbaty aromatyzowane w wielu egzotycznych smakach i różnych rodzajach. Najbardziej popularną, wykwitną wersją herbaty aromatyzowanej jest earl grey.
Napój ten łączy wyselekcjonowane liście czarnej herbaty z aromatycznymi olejkami eterycznymi z bergamotki. W ten sposób uzyskujemy niezwykle smaczne i rześkie połączenie, które podbiło serca miłośników herbaty z całego świata. Ten rodzaj herbaty najbardziej ceniony jest na Wyspach Brytyjskich, a sama nazwa pochodzi od imienia i nazwiska angielskiego premiera Earla Charlesa Grey’a.

Herbaty na każdą okazję

Herbaty świata: czarna, zielona, earl grey, czerwona czy biała, z dodatkami lub bez, w pięknych opakowaniach kuszą ze sklepowych półek. W zimowych miesiącach herbata zimowa rozgrzewa od środka łącząc się z aromatem korzennych przypraw, a także zapachem cynamonu i wanilii. Latem ochłodę zapewnia biała herbata prosto z lodówki z dodatkiem świeżych owoców. Herbatę można także kreatywnie wykorzystać do stworzenia pysznych deserów, a oryginalnym dodatkiem do drinków będzie elegancki earl grey.

Jakość to podstawa

Od jakiegoś czasu herbaty łączone są w mniej lub bardziej skomplikowane kompozycje smakowe z dodatkiem suszonych owoców, przypraw, kwiatów czy ziół. Wybierając ulubiony napar warto zdecydować się na herbatę dobrej jakości, która w pełni rozwinie smak i aromat. Także przed przystąpieniem do zaparzenia warto poczytać o właściwej temperaturze i czasie parzenia ulubionej mieszanki. Bowiem pozwoli to zachować pełnie smaku tego pysznego napoju. Zestaw herbat dobrany przez specjalistę zajmującego się herbatą umili wiele popołudni, a także otworzy przed nami możliwość przeniesienia się w daleką podróż pełną smaków za pomocą filiżanki pachnącego naparu.