czarna herbata

Herbata zamiast kawy – zdrowsza dawka kofeiny.

English breakfast tea

Dla wielu z nas filiżanka dobrej kawy przed śniadaniem to obowiązkowy punkt dnia. Mocny napar z dodatkiem kofeiny nas pobudza, daje nam energię do działania i przede wszystkim pozwala przetrwać dzień, w którym czeka na nas mnóstwo zadań.

Jednak nie zawsze wiemy, że świetną i zdrowszą alternatywą dla kawy jest, na przykład english breakfast tea. Dlaczego warto zamienić kawę na herbatę? Czy ta druga również może nas pobudzić i dać nam energię do działania?

Dobra herbata – jak działa?

Zacznijmy od tego, że herbata również zawiera związki pobudzające, czyli teinę. Działa ona praktycznie tak samo, jak kofeina, ale jest znacznie zdrowsza dla naszego organizmu. Czy działanie herbaty zależy od sposobu jej zaparzania? Tak, dlatego ważne jest, by nauczyć się prawidłowo ją przyrządzać. Dzięki temu, na przykład zwykła herbata czarna będzie dla nas źródłem zdrowia i energii.

Smaczna i zdrowa herbata to taka, którą parzymy zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Dlaczego? Czas zaparzania zależy od gatunku herbaty i formy, w jakiej występuje. Z tego powodu inaczej będziemy parzyć english breakfast a inaczej, na przykład białą herbatę.

Gdzie kupić dobrą i zdrową herbatę?

Jeśli chcemy znaleźć zdrową i przede wszystkim smaczną herbatę, warto znaleźć znany i profesjonalny sklep z herbatami, w którym dostaniemy możliwość zakupu, jak najlepszych gatunków tego napoju oraz znaczny wybór. Dzięki temu picie herbaty będzie dla nas prawdziwą przyjemnością dla podniebienia i codziennym rytuałem.

Pamiętajmy również, że najlepsza herbata występuję zawsze w postaci liściastej. To właśnie liście mają najwięcej walorów smakowych i aromatycznych.