herbata zimowa

Herbata zimowa i herbata letnia

Herbata zimowa

W zależności od pory roku miłośnicy herbat powinni wybierać inne rodzaje naparów. I dlatego też zimą na przykład bardzo dobrym rozwiązaniem są herbaty rozgrzewające jak na przykład herbata zimowa wraz z różnymi dodatkami. Z kolei lato rządzi się swoimi prawami i najlepsze herbaty to takie, które dają orzeźwienie i ochłodę.

Herbaty na zimę

Przykładową bardzo dobrze rozgrzewającą herbatą będzie herbata czarna wraz z takimi dodatkami jak cynamon, goździk czy też imbir. Dodatkowo, aby wzmocnić smak herbaty można sięgnąć po cytrynę, pomarańcze, ananasy i inne cytrusy. Innymi rodzajami herbaty, które doskonale sprawdzą się zimą są herbaty zielone wraz cytryną i imbirem. Oczywiście jako herbata rozgrzewająca może także być herbata z imbirem . Jeśli chodzi o rozgrzewanie to w zasadzie można zastosować większość herbat dostępnych na rynku. Może też to być na przykład herbata pu-erh. Najważniejsze są różnego rodzaju przyprawy, które zostaną dodane oraz soki i inne dodatki. Nasze babcie chętnie dolewały do naparu soku malinowego, który nie tylko słodzi ale przede wszystkim zapobiega przeziębieniom. Jeśli nie mamy czasu lub ochoty za zabawę z dodatkami, to dobry sklep zaoferuje nam produkt o nazwie herbata zimowa. Takie herbaty są dostępne sezonowo i zawierają już odpowiedni skład bez konieczności ich uzupełniana we własnym zakresie.

Herbaty na lato

Zimne napoje wbrew pozorom nie są najlepszym sposobem do ugaszenia pragnienia w gorące lato. Tylko nam się tak wydaje, ponieważ gdy schładzamy organizm reaguje on poceniem i znowu chce się nam pić. Dlatego też warto zastosować różnego rodzaju herbaty. Przykładowymi herbatami, które doskonale nadają się na lato to biała herbata . Herbata ta posiada wiele pozytywnych składników odżywczych. Warto pić ją cały rok, zwłaszcza latem gdzie nasza skóra narażona jest na silne działanie promieniowania słonecznego. Innymi herbatami, które posiadają dobre właściwości odżywcze i nadają się doskonale do picia latem są herbaty zielone oraz czerwone. Są one polecane osobom, które dużo przebywają na słońcu i potrzebują wzmocnienia organizmu. Oczywiście nie musimy spożywać gorących naparów, chociaż ma to pewne uzasadnienie. Herbata earl grey może zostać wystudzona. Dostępne są także specjalne gotowe mieszanki do zaparzania na zimno. Jeśli to nie wystarczy, można ją „wzbogacić” kostkami lodu oraz miętą. Ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia i oczywiście preferencje smakowe.

Zestawy herbat

Jak widać wybór herbat przeznaczonych do spożywania zimą i latem jest bardzo szeroki. Niezależnie więc jakie herbaty przypadną nam do gustu, to z całą pewnością dobry zestaw herbat będzie zawierał takie, które każdemu się spodobają.