herbata z imbirem

Zimowe herbaty – sposób podania, przyprawy

Jesienne i zimowe wieczory zmuszają nas do spędzania coraz więcej czasu w domowym zaciszu. Czy ktokolwiek z nas wyobraża sobie wspólne chwile w rodzinnym gronie, wieczorem, przed kominkiem bez filiżanki dobrej herbaty? Herbata towarzyszy wielu ważnym wydarzeniom w naszym życiu. Nic dziwnego, że szczególnie zimą jej rola staje się szczególnie istotna.

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jaka herbata na zimę jest najlepsza? Wbrew pozorom odpowiedź nie jest tak prosta, jak mogłoby się to wydawać. Na pewno dobrym sposobem na rozgrzanie zmarzniętego zimową pogodą organizmu jest dodatek wielu aromatycznych przypraw. To właśnie podczas zimy najchętniej decydujemy się na wypróbowanie niestandardowych herbat z pachnącymi dodatkami. Jakie to herbaty?

Na pewno sporym zainteresowaniem ze strony miłośników tego szlachetnego naparu cieszy się herbata z imbirem. Zdrowotne właściwości tej znanej od wieków przyprawy sprawiają, że jest ona zalecanym, naturalnym środkiem wspomagającym odporność. Przy wszelkiego rodzaju przeziębieniach i wszelkich objawach grypy taka herbata zimowa wspomaga funkcjonowanie organizmu i pozwala rozprawić się z czyhającymi na nasz organizm bakteriami i wirusami.

Dobra herbata o działaniu rozgrzewającym to jednak nie tylko herbata z dodatkiem imbiru. Dobrze sprawdzą się w tym przypadku napary owocowe, czyli różnego rodzaju herbaty zawierające w swoim składzie smakowite owoce takie, jak maliny czy jagody. Zaparzone w odpowiedniej temperaturze herbaty rozgrzewające nie tylko korzystnie wpływają na organizm człowieka, ale wypełniają całe pomieszczenie niezwykle przyjemnym aromatem.

Warto sięgnąć także po herbatę rooibos, która jest jedną z herbat o najsilniejszym działaniu. W czasie zimy potrzebne jest wzmocnienie organizmu a ta herbata gwarantuje to w stu procentach.