najlepsza herbata

Zastawa do picia herbaty. Kubek czy elegancka filiżanka

Można powiedzieć, że herbata jest najpopularniejszym napojem świata – prawie wszyscy ją piją. W wielu przypadkach, herbata podawana jest na ciepło, ale coraz popularniejsze są także zimne napoje na jej bazie. Przez Polaków ciągle najchętniej wybierana jest herbata czarna, mieszkańcy Wschodu lubią herbaty zielone, ale na świecie istnieje tak wiele różnych jej rodzajów, że nawet osoba z bardzo wyrafinowanym smakiem będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. Odchudzający się docenią na pewno właściwości, jakie posiada herbata czerwona. Dla niezdecydowanych niejeden sklep internetowy z herbatą oferuje coś specjalnego – cały zestaw herbat w skrzynce, różne smaki i gatunki.

Wybór odpowiedniego rodzaju herbaty jest ważny, ale równie istotne jest to, aby ładnie ją podać. W tradycji przyjęło się, że dobra herbata pita jest tylko z porcelanowych filiżanek. Porcelana ma dodawać odświętności każdej wypitej filiżance. Nawiasem mówiąc, to i tak nie jest bardzo wymagający sposób picia herbaty – na Wschodzie istnieją bowiem specjalne rytuały zarówno jej przygotowywania jak i picia.

W naszych domach, nie zawsze posiadamy herbata zestaw specjalnych akcesoriów do herbaty, jednak nasza sympatia do tego napoju jest oczywista, co przejawia się w tym, jak wiele herbaty kupujemy rocznie. Dlatego być może warto zdecydować się na choćby jedną specjalną filiżankę zamiast standardowego kubka, tak, by samemu sobie sprawić przyjemność i nadać chwili spędzanej z herbatą wyjątkowe znaczenie. Idąc tym tropem na pytanie jaka jest najlepsza herbata można odpowiedzieć – ta w odpowiedniej oprawie i będzie w tym więcej niż ziarno prawdy.