herbaty świata

Herbaty świata na jesień

Jesienne herbaty świata

Jesień to pora roku, która wprawia nas w melancholijny nastrój. Coraz niższa temperatura, opady deszczu oraz zrzucane przez drzewa liści informują nas powoli o zbliżającym się końcu roku. Po upalnym lecie, dla niektórych po wakacjach/urlopie, przychodzi pora na spokój, brzydką pogodę. W tym czasie od razu po pracy przychodzimy do domu i już mamy ochotę tam zostać. Jedni, aby się zająć oglądają telewizję, inni czytają książki lub siedzą przed monitorem komputera. W każdym razie w tym okresie wyraźnie wzrasta popyt na herbaty świata. Nie ma nic lepszego od relaksu z kubkiem tego aromatycznego napoju.

Właściwości rozgrzewające jakie mają herbaty świata

Warto zastanowić się nad tym, jakie właściwości powinien mieć napój na chłodne, jesienne dni. Napar powinien nas rozgrzewać od środka – takie właściwości na pewno ma herbata z imbirem . Swoje właściwości rozgrzewające zawdzięcza olejkom eterycznym. Ponadto imbir ma właściwości antywirusowe, antybakteryjne i przeciwzapalne. A cóż, nie da się ukryć, że jesień to kapryśna pora roku – niezwykle łatwo tutaj o przeziębienie czy grypę.

Walka z kaloriami

Przy chłodniejszej temperaturze częściej lubimy dużo jeść. To zrozumiałe – nasz organizm potrzebuje więcej ciepła (kalorii), aby się ogrzać. W związku z tym jemy więcej. Mimo tego że znamy konsekwencje objadania się, badania pokazują, że ludzie najczęściej przybierają na wadze w okresie jesienno-zimowym! I tu może również pomóc nam np. zielona herbata , która zapobiega otyłości oraz sprawia, że nasz organizm szybciej spala tłuszcz. Oczywiście wiadomo, że dieta jak i ćwiczenia są najważniejsze, ale ten rodzaj herbaty może nam w pewien sposób pomóc w utrzymaniu odpowiedniej wagi.

Herbata rozgrzewająca i odchudzająca w jednym

A jeśli ktoś by powiedział, że istnieje napar łączący w sobie właściwości herbaty z imbiru i tych zielonych? Otóż to! Lista byłaby niepełna, gdyby nie została w niej wymieniona herbata czerwona ! To jest istny kombajn, bomba witaminowa! Właściwości tego naparu można by wymieniać bardzo długo, więc skupmy się na najważniejszych. Herbata ta wykazuje właściwości antybakteryjne, antywirusowe, przeciwkrwotoczne oraz przeciwnowotworowe. Nazywana jest „pogromcą tłuszczu”. Chroni szkliwo zębów. Regularnie spożywana pozytywnie wpływa na czynności mózgowe i… wiele, wiele więcej. 
Wybór jest szeroki. Jednak najważniejszym kryterium jest niezmiennie smak. Niestety tego nie można zobrazować, dlatego warto przetestować każdą z tych herbat oraz wybrać tą, która nam najlepiej smakuje. Herbaty świata pomogą nam przetrwać trudny okres jesienno-zimowy.